ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΚΥΜΗ 1-0 ΚΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΚΥΜΗ 1-0 ΚΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ

Share This
Ανταπόκριση από το γήπεδο: Πάνος Κουντάνης.nΟι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Πάππος, Καλαντζής, Ρούσσης, Λουμπαρδέας, Χαρίτος, Μαρτίνος, Ηλιόπουλος, Τσάτσος, Χριστοφιλέας, Νιφορόπουλος, Σαλαπάτας
ΚΥΜΗ:
1′ Έναρξη του αγώνα
5′ Μεγάλη ευκαιρία με Ηλιόπουλο για να κάνουμε το 1-0. Μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα της Κύμης άλλα πλάσαρε άουτ.
Πριν λίγο ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Πανευλευσινιακός – Ζακυνθιακος 2-0 όπου άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής.
7′ Πάσα Καλαντζή σε Ηλιόπουλο δεν μπόρεσε από καλή θέση να κάνει το σουτ.
11΄Φάουλ του Δημητρακόπουλου, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Τσαλμάς και χαμένη ευκαιρία για την Κύμη.
24′ Καλαντζής ωραία προσπάθεια, μπήκε μέσα στην περιοχή έστρωσε για τον Μαρτίνο που δεν έκανε καλό σουτ και έτσι η μπάλα πέρασε άουτ.
26′ Γκολ Σαλαπάτας. 1-0. Ύστερα από ωραία σέντρα του Καλαντζή ο Σαλαπάτας έκανε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
27′ Χαμένη ευκαιρία για την τοπική μας ομάδα να κάνει το 2-0. Σέντρα Χαρίτου, η μπάλα έφθασε στον Καλαντζή που έκανε το σουτ άλλα μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Κύμης.
Σε άλλο παιχνίδι ο Παναργειακός προηγείται 2-0 του Παναρκαδικού με γκολ του Μπρέσκα και του Αγγελόπουλου.
39′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα. Αποχωρεί ο τραυματίας και σκόρερ ο Σαλαπάτας και στην θέση του μπαίνει ο Γεωργακόπουλος.
45΄ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.  Καλαμάτα – Κύμη 1-0. Αρκετά καλή παρουσία για την Μαύρη Θύελλα ειδικά μετά το 25′.
46΄Έναρξη δευτέρου μέρους.
55′ Δεν έχουμε κάτι αξιόλογο στο παιχνίδι. Σε άλλο ματς Αχαϊκή – Ερμής Κιβερίου 0-1.
56′ Ευκαιρία για Κύμη. Σουτ απο καλή θέση του Ζαχαράκη η μπάλα άουτ.
58′ Σέντρα πανέμορφη απο Καλαντζή, κεφαλιά από τον Ηλιόπουλο μπλόκαρε ο Μπασινάς.
63′ Πάσα Καλαντζή στο Τσάτσο σουτ του τελευταίου η μπάλα άουτ.
Σε άλλα παιχνίδια του ομίλου. Παναργειακος – Παναρκαδικός 5-0, Λουτράκι – Μαγούλα 1-0.
71′ Μπήκε ο Ζάρκος, βγήκε ο Ηλιόπουλος.
77′ Μπήκε ο Τριάντος, στην θέση του Χαρίτου.
80′ Σουτ Ζάρκου άουτ η μπάλα.
82′ Σε άλλο ματς Βάρδα – Βύζας Μεγάρων 2-0.
85′ Νέα χαμένη ευκαιρία με Καλαντζή.
Πολλές κίτρινες στο παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.
92′ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ…ΚΑΛΑΜΤΑ – ΚΥΜΗ 1-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΑΛΑΠΑΤΑ…