Παναργειακός – Kαλαμάτα 0-4 H ΛΕΥΚΗ ΜΕΡΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

Παναργειακός – Kαλαμάτα 0-4 H ΛΕΥΚΗ ΜΕΡΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ

Share This
Μεγάλη, τεράστια νίκη της Καλαμάτας μέσα στο Άργος με σκορ 0-4 (!) επί του γηπεδούχου Παναργειακού, νίκη που φέρνει πλέον τα πάνω κάτω στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής σε ουρά, αλλάκαι στην κορυφή αυτού! Δείτε ξανά το Live του αγώνα:

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό και σήμερα από το Sportstonoto.gr  την περιγραφή του αγώνα από το ΔΑΚ Άργους  του Παναργειακού με τη Μαύρη Θύελλα, όπως και την εξέλιξη όλων των αγώνων της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας:
Πριν λίγο τελείωσε ο αγώνας στη Χαλκίδα όπου ο τοπικός ΑΟΧ νίκησε εύκολα 4-0 το φιλότιμο και μαχητικό μέχρι τέλους, ΑΟ Λεβάντε.
Χθες (θυμίζουμε) ο ΠΑΟ Βάρδας δύσκολα στη Βουπρασία 2-1 τον ηρωικό Κανάρη Νενήτων Χίου.
Λίγος κόσμος και πάλι στο ΔΑΚ Άργους, χωρίς τους οργανωμένους οπαδούς της και πάλι η Μαύρη Θύελλα.
Περίπου 500 φίλαθλοιτων γηπεδούχων και 20 μεμονωμένοι φίλοι της Καλαμάτας.
Διαιτητής: Μανούρας (Τρικάλων), Βοηθοί: Κοντιζάς, Γκολές (Πειραιάς).
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Ρίζος, Ρόττα, Μηλιώτης, Κοντέων, Κάβριτς, Πούτσι, Μπούνας, Χόρβατ, Τσόφλιος, Γκαντιάγκα, Ηρακλής.
Στον πάγκο για τον Παναργειακό έμειναν οι Παντελής, Φασούλης, Χαρίτος, Κόκκαλης, Παπαϊωνάννου, Ευθυμιάδης, Λιόσης.
ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ: Σταυράκης, Γαλανόπουλος, Λιόλιος, Τσόπελας, Κασμερίδης, Γκίνο, Κολημήτρας, Τορεζάνι, Όττα, Μπενγκλετζής, Ραχίμ.
Στον πάγκο για την Καλαμάτα οι Γκαρμοίρης, Ρήγας, Γκανταρτζής, Κακαλής, Καλαντζής, Χατζηλιώτας και Κεμάλι. Εκτός έμεινε ο Θεωδόρου.
Ξεκίνησε το ματς....
Στο 5' σουτ Χόρβατ, έδιωξε Σταυράκης, το ριμπάουντ ο Μπούνας η μπάλα άουτ!
Τσόπελας - Κασμερίδης τα δύο κεντρικά μπακ της Καλαμάτας, Μπενγκλετζής και Όττα οι δύο επιθετικοί της. 4-4-2 από τον Κώστα Καλογιαννίδη.
Σπάρτη - Παναρκαδικός 0-1 στο 7' με κεφαλιά ο Σαλαπάτας.
Σπάρτη - Παναρκαδικός 1-1 με φάουλ του Γέσιτς!
Είμαστε στο 21', η Καλαμάτα κυρίως αμύνεται, το Άργος όμως δεν έχει κάνει έως τώρα τη μεγάλη φάση, αν και έχει την μπάλα κυρίως αυτο στα πόδια του.
Πανελευσινιακός - Παναιγιάλειος 0-2 .
Στο 28' και πάντα στο 0-0 στο ΔΑΚ Άργους.
Αιολικός - Βύζας Μεγάρων 1-0.
Τρίκαλα - Παναχαϊκή 2-0.
Πανσερραϊκός - Καλλιθέα 0-2
 Στο 40 και είμαστε πάντα στο 0-0 στο Άργος.
 Στο 38' είχαμε την κίτρινη σε Τσόπελα και στο φάουλ κεφαλιά του Μπούνα άουτ.
Στο 45' κίτρινη ο Κοντέων για τον Παναργειακό.
Μουρμούρες από την εξέδρα για τον Ρομπέρτο Μπολάνο.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Κριτική Α' ημιχρόνου:  Δίκαιο και «Χ» έως τώρα, η Καλαμάτα κάνει την δουλειά της κρατώντας το μηδέν πίσω και στο δεύτερο μέρος λογικά θα κοιτάξει να βγει περισσότερο μπροστά για να κάνει την ζημιά. Αντίθετα ο Παναργειακός παρουσιάζει πολλά προβλήματα στην ανάπτυξή του και προβληματίζει τον κόσμο του.
Football League (ημίχρονα)
Πανελευσινιακός - Παναιγιάλειος  0-2 (5' Σανδραβέλης, 23' Μπουρλάκης)
Τρίκαλα - Παναχαϊκή  2-0 (8' Νιάρος, 31' Βρούτσινα)
Απόλλων Σμύρνης - Λαμία  0-0
Πανσερραϊκός - Καλλιθέα 2-2 (34' Μπαρέτας, 44' Γιάντσης / 28' Μασένα, 31' Φράγκος).
.............................................................................................................................................................................................